Przed zakupem Zośki - do wiadomości

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#151 Post autor: Crazy »

Koniecznie diesel?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#152 Post autor: Bodek »

deyv1992 pisze:Witam panowie przymierzam sie do kupna zafiry 1.9 120km cdti i tutaj prosilbym was o jakies rozsadne nakierowanie na w miare dobry egzemplarz zebym sie znowu nie wdupil jak z zakupem audicy ze musze teraz ja sprzedac po roku uzytkowania. Interesuja mnie okolice 19 tys zl oraz lubelskie,podkarp,malopolska . pozdrawiam
Sprzedałbym moją, ale nie ma teraz co kupić :>

:lol:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#153 Post autor: czarekcw »

Aż tak brał olej w Audi? ;) Trzeba było brać 1.8T BEX, sam się zastanawiałem nad takim egzemplarzem w tym silniku ale w okolicy nic nie było.

Jako że sam jestem miłośnik VAGa to powiem tak- masz CIM czego w VAG nie ma (a co to jest CIM to wbij w google bo dużo info), wykonanie wnętrza jest miejscami gorsze wg mnie a miejscami lepsze (takie nijakie z wyglądu, w szczególności podświetlenie zegarów jest tak neutralne że tragedia hehe), skrzynie biegów czy auto czy manual nie są bezawaryjne w 100% (w VAG można sporo wybierać wśród modeli skrzyń). Na plus na pewno silnik (choć i sławne 1.9 TDI jest ok), cena zawieszenia z przodu, ilość miejsca w środku.

Jako że sam użytkuję od niecałych 3 miechów automat to się przekonałem ile kosztuje np simering półosi napędowej- ori to 120zł a w manualu 50 zł :evil: .

Awatar użytkownika
deyv1992
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:56
Lokalizacja: Świętoniowa
Model:

#154 Post autor: deyv1992 »

Crazy pisze:Koniecznie diesel?
a jak sie zachowuje benzyniak w gazie daje rade w miare ze zbieraniem sie? uparlem sie aktualnie na diesla bo troche mnie zniesmaczylo kolo w bagazniku w audi po instalacji gazowej , co wiadomo ujmuje spora czesc miejsca. Diesel, chce w miare zeby auto jako tako wyprzedzalo innej jednostki na trasie, nie chodzi mi o jakas torpede poprostu odczuwalne przyspieszenie. Kazde rady i porady poczytam poniewaz nie mialem jeszcze stycznosci z zafirami . pzdro
Bodek pisze:
deyv1992 pisze:Witam panowie przymierzam sie do kupna zafiry 1.9 120km cdti i tutaj prosilbym was o jakies rozsadne nakierowanie na w miare dobry egzemplarz zebym sie znowu nie wdupil jak z zakupem audicy ze musze teraz ja sprzedac po roku uzytkowania. Interesuja mnie okolice 19 tys zl oraz lubelskie,podkarp,malopolska . pozdrawiam
Sprzedałbym moją, ale nie ma teraz co kupić :>

:lol:
opowiedz cos o swoim silniku to jest ten 101km?


audi jak audi 1l/1000km. z 1.8 t jak trafisz kumplowi sie "udal" egzemplarz 1l/2000km


andrzej2503 czy mozesz podac jakies ogloszenia swoich zafir ?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 19:14 przez deyv1992, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#155 Post autor: Bodek »

Wszystko jest w moim temacie.

A Andrzej ma swoją stronę internetową - łatwo znaleźć ;)

http://zafiry.gratka.pl/oferta/
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
deyv1992
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:56
Lokalizacja: Świętoniowa
Model:

#156 Post autor: deyv1992 »

waham sie ogolnie miedzy 120km a 150km , glownie boje sie o filtry i ich koszta napraw lub wymian, nie znam sie dokladnie na tym . jeden ma dpf a drugi fap? w 150km czesto jest problem z klapkami kolektora ssacego tak ? ich koszt jest jakiego rzedu? bo alternator juz wiem mniej wiecej 700 zl ? sprzeglo wiadomo 2k+- dodam ze rocznie okolo 18 tys robie

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#157 Post autor: Bodek »

Są odpowiednie tematy na Forum = poszukaj wszystko jest napisane.

Ten temat dotyczy czegoś innego.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

rzepek81
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2017, 16:13
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#158 Post autor: rzepek81 »

witam
czy w zafirach b 2006r przednie lampy lekko odstaja ? chodzi mi o miejsce przy dole lamp obok grila/atrapy.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#159 Post autor: Crazy »

Mi jedna tak odstaje, obstawiam, że po wymianie zarnika od bixow ktoś się nie przyłożył aby ponownie ją dobrze zamontować na swoim miejscu
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

sprat

#160 Post autor: sprat »

Witam,

Panowie, mam dylemat jakie auto wybrać. Otóż wkrótce powiększa mi się rodzina (1wsze dziecko) i w związku z tym usilnie poszukuję jakiegoś auta które pomieści wózek i bagaże. Taa wiem, że pewnie wielu z Was wyda się że przesadzam szukając Zafiry, ale z drugiej strony wychodzę z założenia, że lepiej zbyt dużo przestrzeni niż zbyt mało.

Do rzeczy.
Mam do wydania ok 25 tysięcy złotych. Do tej pory jeździłem Audi A4 B6 1.8T - super auto ale niestety sedan. Chcę jak najlepszą relację cena-rocznik, więc na nowsze Audi nawet nie patrzę.
Rocznie robię ok 40 tys km, praktyznie wszystko po trasach - codziennie ok 25 km w jedną stronę do pracy po trasie więc LPG to mus.
Patrzę na benzyny 1.8 - jak tu z LPG? Jest się czego bać w temacie tych luzów zaworowoych? Wiem, że mam ogarniętego w Zafirach gazownika pod Lublinem - Pan Rogowski, ale pamiętam że bardzo odległe terminy ma.
pomozcie :D

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#161 Post autor: rafant4011 »

sprat, może pomyśl nad drugim autem i celuj w Zafire A 1.8 w wersji elegance, auto jest przestronne, ładnie wyposażone, wizualnie atrakcyjne... jak dobrze poszukasz to z 15tysięcy zostanie Ci w kieszeni, a kasa się przyda na start dla młodego rodzica, wiem co mówię ;) sam jestem świeżo upieczonym tatusiem, a braciakowi urodziło się drugie dziecko i kupił właśnie takową ZA http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=338727#338727
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, 09:10 przez Rybka, łącznie zmieniany 3 razy.

sprat

#162 Post autor: sprat »

Szczerze? nie podoba mi się:) wystartowałem poszukiwania od Volvo V50, ale tu mam wrażenie, że bagażnik za mały + niski prześwit (mam tez Mazde 3, to samo zawieszenie, wiec wiem co mowie), a czesto mam okazje jezdzic po kiepskich drogach. Poteem byla Kia Sportage, tam z kolei zbyt maly bagaznik, to spojrzalem na van-y - Zafira wydaje sie najsensowniejsza, tylko to polaczenie 1.8 + LPG chyba niezbyt szczesliwe?

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#163 Post autor: rafant4011 »

Możesz szukać 2.0T 200KM jak 1.8 140KM Cię nie rajcuja...

sprat

#164 Post autor: sprat »

nawet nie w tym rzecz, bardziej wolałbym właśnie od Was usłyszeć jaki wariant najlepszy.
Całe życie miałem PB + LPG, więc CDTI tak średnio mi się widzi, aczkolwiek może niesłusznie?

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#165 Post autor: czarekcw »

Punkty zapalne 1.9 CDTI (Z19DTH 150 KM)
- stricte w tym silniku: DPF, EGR, klapy wirowe, skrzynie biegów, alternatory, magistrala wodna,
- to co w każdym dieslu: wtryski, turbo, dwumasa,
- w każdej Zafirze B: CIM, niska jakość lakieru (głównie progi pod dodatkową uszczelką), wnętrze odstaje wykonaniem w porównaniu do VAG.
To są główne bolączki Opla z tego okresu

Natomiast w 1.8 masz tak naprawdę tylko koła zmiennych faz rozrządu. Choć poczujesz niedosyt jak masz w Audi 1.8T.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”